Nowy moduł meteo/forecast dla stacji SR0WX – OpenWeatherMap

Posted by – 2018/05/07 , views: 1084

Udało mi się skończyć i uruchomić nową wersję najważniejszego modułu stacji pogodowej czyli modułu odpowiedzialnego za zaciąganie danych pogodowych. W nowym module informacje pogodowe pobierane są z serwisu OpenWeatherMap. Serwis udostępnia dane w różnych formatach do wyboru, ja wybrałem format JSON.

Konfiguracja modułu jest bardzo prosta i sprowadza się do podania współrzędnych miejsca, dla którego chcemy pobrać dane pogodowe. W udostępnionej paczce są już wygenerowane sample niezbędne do pracy modułu.

Aby załączyć moduł do działającej stacji należy:
– przekopiować plik openweather_sq9atk.py do katalogu głównego z oprogramowaniem SR0WX.py,
– przekopiować część konfiguracyjną do pliku config.py, ustawić współrzędne stacji i przekopiować nazwę nowego modułu na dole pliku, w tablicy z aktywnymi modułami.
– przegrać brakujące sample

Można też skorzystać z udostępnionej paczki w całości i przekonfigurować ją według własnych wymagań.

sr0wx.py_2018_05_07

4 komentarze on Nowy moduł meteo/forecast dla stacji SR0WX – OpenWeatherMap

 1. redaktor napisał(a):

  Zapoznaj się proszę z tym wątkiem https://openweathermap.desk.com/customer/portal/questions/16336980-internal-server-error
  Możliwe, że to ta sama przyczyna.

 2. SQ2MTG napisał(a):

  Wygenerowałem klucz API zgodnie ze sztuką, sytuacja ta zdarza sie co któryś komunikat. Stacja ma przewodowy dostęp LAN ze stabilnego łącza stacjonarnego. Ogólnie chciałbym by pracowało to jak najstabilniej gdyż pogodynka została przyjęta z dużym entuzjazmem wśród Kolegów i w obecnej sytuacji rozważamy powrót do modułu pobierajacego z Onetu ktory pracował niezawodnie.

  Dodam jeszcze optymistycznie ze pracujemy nad nowym modułem który ma dostarczac informacje o awariach prądu i planowanych wyłączeniach korzystając z uprzejmości operatora w SP2. Jak testy przejdzie pomyślnie z pewnością udostępnimy go publicznie. 73 de SQ2MTG

 3. redaktor napisał(a):

  API w wersji darmowej dopuszcza 60 żądań na minutę więc raczej to nie jest ten problem. Aby mieć 100-procentową pewność co do limitu wygeneruj swój unikalny klucz do API na stronie OpenWeatherMap.
  Osobiście spotkałem się z problemami w zaciąganiu danych lub wysyłaniu żądań do mapy stacji pogodowych gdy stacja miała połączenie internetowe zestawione za pomocą telefonu z włączonym Hot-Spotem. Zdarzało się to w regularnych odstępach czasu. Niestety nie znam rozwiązania tego problemu. Jednak error 500 sugeruje problemy po stronie OpenWeatherMap.

 4. SQ2MTG napisał(a):

  Witam! Są problemy z pobieraniem danych pogodowych, co któryś komunikat pojawia się błąd 500 i stacja nie podaje pogody. Czy dostępne API posiada jakiś limit dobowy pobieranych danych? Problem dotyczy SR2WXB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *