Jak chronić lakier samochodu przed kamieniami na drodze?

2218 Jak chronić lakier samochodu przed kamieniami na drodze?

Samochód w trakcie codziennej eksploatacji narażony jest na liczne uszkodzenia. Odpryski lakieru czy nieestetyczne rysy mogą spędzać sen z powiek właścicieli, ponieważ najczęściej mają oni do swoich pojazdów stosunek sentymentalny. Niestety mimo nawet najbardziej ostrożnej jazdy, nie da się uniknąć uszkodzeń powłoki lakierniczej, która jest narażona m.in. na odpryski będące efektem uderzenia kamieni. Z tego powodu coraz więcej kierowców poszukuje skutecznych metod, które pozwolą w pełni zabezpieczyć lakier. Z naszego artykułu dowiesz się, jak chronić lakier samochodu przed kamieniami na drodze.

Folia PPF sposobem na ochronę lakieru

Jednym ze skutecznych sposobów na ochronę lakieru jest oklejenie samochodu folią. Dzięki temu można zabezpieczyć powłokę przed kamieniami, a także działaniem czynników atmosferycznych – silnego słońca, deszczu czy mrozu. Ponadto samochód, w którym zastosowano taką modyfikację prezentuje się znacznie bardziej estetycznie. Aby przekonać się, że jest to metoda, w którą dobrze jest zainwestować, warto poznać zalety folii PPF.

PPF (Paint Protection Film) to rodzaj przezroczystej folii ochronnej stosowanej głównie do ochrony lakieru samochodowego przed zarysowaniami, kamieniami, solą drogową, promieniowaniem UV oraz innymi zewnętrznymi czynnikami mogącymi uszkodzić powierzchnię.

Folia ta ma liczne zalety, dzięki czemu coraz większa liczba właścicieli samochodów decyduje się na aplikację. Przede wszystkim jest ona elastyczna i może być nakładana na dowolną część pojazdu. Najczęściej stosuje się ją jednak w miejscach, które są najbardziej narażona na uszkodzenia – na masce, przednich zderzakach, błotnikach czy lusterkach bocznych.

Jakie zastosowanie ma folia PPF?

Jak już wspomniano, folia PPF zapewnia skuteczną ochroną przez zarysowaniami powstającymi w wyniku codziennego użytkowania samochodu. Dzięki niej lakier nie ulega uszkodzeniu w wyniku zetknięcia z wystrzeliwanymi przez inne pojazdy kamieniami czy żwirem. Folia PPF absorbuje uderzenia, minimalizując szkody. Do jej dużych zalet należy także ochrona przed warunkami atmosferycznymi, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się i blaknięcia lakieru. Odporna jest również na agresywne chemika, takie jak ptasie odchody, żywica drzewna i smary, które mogą trwale uszkodzić powierzchnię.

Do ogromnych zalet folii PPF należy samoleczenie, co oznacza, że drobne zarysowania i nacięcia na folii mogą zniknąć pod wpływem ciepła, na przykład promieni słonecznych lub gorącej wody. Ostatnią cechą, na jaką warto zwrócić uwagę jest estetyka. Folia jest praktycznie niewidoczna na powierzchni samochodu, zachowując jego oryginalny wygląd. Dostępne są również warianty z połyskiem lub matowe, co pozwala na dodatkowe opcje wykończenia powierzchni.

Ochrona lakieru samochodu może znacząco wpłynąć na jego wartość. Pojazd z nienaruszonym i dobrze zachowanym lakierem jest zazwyczaj bardziej pożądany na rynku wtórnym. Z tego powodu warto zainwestować w ochronę przez kamieniami, jaką zapewnia folia PPF.

Zapraszamy po więcej informacji: folia PPF Warszawa.