Soczewki kontaktowe – zalety stosowania i ich koszt

kosztsoczewek Soczewki kontaktowe – zalety stosowania i ich koszt

Zdecydowanie leczenie rozmaitych wad wzroku przeszło w ostatnich dekadach niejedną rewolucję.

Procentowo bardzo wiele osób dotykają różnorodne wady wzroku i od tego, w jaki sposób uda się nam je skorygować częstokroć zależy to, w jak bardzo komfortowy lub niekomfortowy sposób będziemy żyć. Soczewki kontaktowe, okulary, a nawet operacje wzroku laserem – to wszystko jest w stanie nam dziś niesamowicie wiele pomóc i w krótkim czasie przywrócić poprawne widzenie, co zdecydowanie przełoży się na nasz codzienny komfort.

Jakie wady wzroku możemy korygować soczewkami kontaktowymi?

Ciekawym faktem jest to, że soczewki kontaktowe to niezwykle wszechstronny sposób korygowania rozmaitych wad wzroku. Bez problemu mogą one skutecznie skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność, a także astygmatyzm. W przypadku starczowzroczności, czyli tak zwanej prezbiopii stosowane są zwykle soczewki multifokalne, a w przypadku astygmatyzmu – o kształcie torycznym.

Koszt soczewek – porównanie z okularami

Nie da się oczywiście w sposób całkowicie jednoznaczny przesądzić, które z rozwiązań będzie korzystniejsze, również od strony finansowej. Na całkowity koszt składa się bowiem bardzo wiele czynników. Oczywiście pojedyncze soczewki kontaktowe zawsze będą tańsze od okularów. Wynika to z samej technologii produkcji. Z drugiej strony jednak soczewki kontaktowe kupujemy znacznie częściej. Najkorzystniej w przypadku soczewek zdecydować się na modele miesięczne. Do kosztów samych soczewek oczywiście musimy doliczyć jeszcze koszt płynu dezynfekcyjnego, który zapewni bezpieczeństwo ich stosowania przez cały okres. Koszt soczewek z Mojepierwszesoczewki.pl może być zaskakująco niski. Warto bowiem wiedzieć, że również w tej branży dość powszechne są promocje i rozmaite rabaty, które pozwolą znacznie zmniejszyć nam koszt ich stosowania.

Pierwsze soczewki kontaktowe – co należy wiedzieć?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych również pod względem czasu ich noszenia. Znajdziemy modele jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne. W zależności od naszych preferencji możemy zatem dokonać zupełnie odmiennego wyboru. Warto również wiedzieć, że początkowo nasze oczy mogą niekorzystnie reagować na soczewki kontaktowe, a samo ich zakładanie może być dla nas w pewnym stopniu utrudnieniem. Inaczej również niż w przypadku okularów, musimy zadbać o znacznie wyższą higienę naszego oka. Niewłaściwa dezynfekcja soczewek lub jej brak przed użyciem soczewek może mieć bowiem fatalne skutki

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.