Porady – jak wyszczuplić łydki?

lydki Porady - jak wyszczuplić łydki?

Zgrabne nogi to marzenie wielu kobiet. Masywne uda można doskonale ukryć pod warstwą obszernych ubrań, lecz niestety wygląd łydek stanowi wieczny problem płci pięknej. Za ich wizerunek w dużej mierze odpowiadają nasze geny. Tego typu uwarunkowania są niestety trudne do zmian. Wiele kobiet szuka recepty, jak wyszczuplić łydki? Mozolne ćwiczenia oraz bezskuteczne diety doprowadzają do wielu frustracji w pozyskaniu idealnego wyglądu nóg. Tylko regularne treningi oraz wspieranie poczynionych efektów poprzez właściwy dobór kosmetyków przyniesie zamierzony cel.

Ćwiczenia na zgrabne łydki

Żadne ćwiczenia w zaciszu domowym bądź treningi pod okiem instruktora nie przyniosą upragnionych efektów, jeśli nie będą wykonywane systematycznie. Zdruzgotane kobiety o masywnych łydkach, często są przygnębione i szukają sposobu, jak wyszczuplić łydki? Wyszczuplenie łydek polega przede wszystkim  na spaleniu w ich obrębie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wysmukleniu mięśni. Większość ćwiczeń można wykonywać samodzielnie w domu.

Napinanie mięśni łydek poprzez oderwanie pięty stóp od powierzchni można wykonywać zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Ćwiczenie polega wówczas na wspinaniu się na palcach i równomiernym opadaniu stopy. Wspięcia na palcach wykonywać należy co najmniej dwa razy dziennie przez minimum 15 minut.

Skakanie na skakance nie tylko wyszczupla łydki, ale również przyczynia się do spalania kalorii. Ćwiczenia z oderwaniem stóp od powierzchni powinny być równomierne. Zdecydowanie nie można wykonywać intensywnych treningów ze skakanką, gdyż może to być również przyczyną wielu kontuzji i urazów.

Bieganie jest rewelacyjną formą ćwiczeń na wysmuklenie nie tylko łydek. Większość kobiet obawia się nadmiernego przyrostu tkanki mięśniowej w ich obrębie. Nic bardziej mylnego. Tłuszcz ulegnie szybkiemu spaleniu, a mięśnie pięknie się wyrzeźbią.

Właściwa dieta

Ograniczenie spożycia sodu oraz węglowodanów wizualnie wysmukli ciało, a w szczególności łydki. Mądrze dobrana i zbilansowana dieta  sprawi, że nadmiar wody w organizmie nie będzie zalegał w poszczególnych partiach ciała. Restrykcyjne diety mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu i efektu jojo. Nie może w niej zabraknąć składników odżywczych odpowiednich do wzrostu i masy ciała oraz stanu zdrowia. Jak wyszczuplić łydki dzięki diecie? Nade wszystko warto wyeliminować z menu spożycie alkoholu oraz cukru, który można zastąpić świeżymi owocami. Dieta wzbogacona o warzywa i owoce przyśpiesza metabolizm, który z kolei wpływa na szybką przemianę materii i jest gwarantem utrzymania prawidłowej wagi ciała.

Kosmetyki

Skóra w obrębie łydek zbyt łatwo ulega przesuszeniu. Wpływ na taki stan ma częsta depilacja tych miejsc. Warto stosować balsamy ujędrniające zawartością naturalnych składników wzbogaconych o witaminę A i C. Zdecydowanie powinny to być preparaty o bardzo lekkiej konsystencji zmniejszające widoczność wszelkich krostek, pielęgnuje skórę z objawami rogowacenia mieszkowego. Wygładzona i ujędrniona skóra optycznie wyszczupla łydki. Warto również stosować balsamy brązujące. Delikatnie opalona oraz rozświetlona skóra zawsze wygląda szczuplej i wizualnie prezentuje się nienagannie.

Podsumowanie

Genetyczne uwarunkowania budowy ciała wpływają na stan zdrowia każdego człowieka. W dobie idealnej sylwetki wiele osób przechodzi okropne katusze zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Nie podążajmy ślepo za złudnym pięknem idealnego ciała. Diety oraz trening zawsze powinien być dostosowany do danych predyspozycji i możliwości.