Jest wiele języków miłości. Jednym z nich jest język czułości, jednak nie każdy potrafi się nim umiejętnie posługiwać. Nie zawsze ten sposób wyrażania miłości musi sprowadzać się do jednego, czyli seksu. Postanowiliśmy przybliżyć wam specyfikę pocałunku w czoło. Co wyraża? Dlaczego warto się nim posługiwać? Kiedy warto go dawać? Po więcej porad zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.
Pocałunek w czoło jako narzędzie wyrażania miłości do ukochanej osoby
W miłości jest tak, że trzeba umieć się odpowiednio zachowywać i ją wyrażać. Nie każdy pocałunek musi być namiętnym buziakiem w usta. Może być też całus w rękę czy też właśnie w czoło. Jesteśmy przekonani, że jest to pocałunek, który będzie mieć większą wartość niż pocałunek w usta. Dlaczego? Przyczyna jest bardzo prosta – pokazanie troski i głębokiego przywiązania. Pocałunek w usta jest przeważnie wyrazem pożądania i brzydko to mówić, ale pójściem na łatwiznę. Dlatego też pocałunek w czoło jest czymś lepszym, co zdecydowanie was wyróżni.
Życie polega na tym, że chcemy się oddawać drugiej osobie, ale nie ma lepszego wyrażenia swojej opiekuńczości niż wzięcie pod rękę, podarowanie swojego ramienia i pocałowanie w czoło. Nie jest to żadne staroświeckie zjawisko ani też rada z gazetek dla kobiet, tylko prosta czynność życiowa, którą warto wprowadzić do swojego postępowania. Jak często to robić? Nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, więc będziemy się posiłkować wyświechtanym – to zależy. Na pewno trzeba to zrobić w gorszych chwilach, gdy druga strona wymaga pocieszenia i w połączeniu z mocnym przytuleniem będzie to rozwiązanie, które pozwoli jej poczuć się lepiej i pewniej.
Dla kogo pocałunek w czoło?
Nie ma tutaj żadnej reguły komu wolno dawać pocałunki w czoło, a komu nie. Oczywiście, trudno żeby wnuki całowały swoje babcie i dziadków w czoło, bo bardziej kojarzy się ten gest z „matkowaniem” i opieką, a to raczej starsi opiekują się nad nami, a nie odwrotnie. Jeżeli chodzi o stosunki damsko-męskie, to nie ma żadnych przeciwskazań względem drugiego człowieka; może to robić kobieta mężczyźnie, ale też mężczyzna kobiecie. To bardzo romantyczny pocałunek, więc jeżeli jest w związku prawdziwe uczucie, to z pewnością będzie to docenione.
Pocałunki w czoło to również domena rodziców względem swoich dzieci. To idealna forma wyrażenia troski i tego, że zawsze jesteśmy i będziemy czuwać nad swoimi pociechami jak Anioł Stróż. Pocałunki w czoło nie prowadzą do pobudzenia seksualnego, więc jest to całus bardzo bezpieczny. Trzeba jednak powiedzieć, że coraz rzadziej można spotkać osoby dające sobie buziaka właśnie w taki sposób. Wynika to oczywiście z trendu seksualizacji wszystkiego, co możliwe, jednak nie przejmujcie się – całus w czoło to idealna okazja do rozładowania napięcia.
Kiedy dawać pocałunek w czoło?
Tutaj również nie ma żadnych ograniczeń. Wiadomym jest, że spora osób krępuje się nadużywania uczuć w towarzystwie, w czym nie ma niczego złego. Pocałunek w czoło jest idealny wtedy, gdy czujemy, że ukochana osoba ma pewne problemy i chcemy jej okazać troskę. Może być to również gest w celu pokazania, że rzeczywiście zależy nam na drugiej osobie nie za to jak wygląda, ale kim rzeczywiście jest dla nas. Nie może być to niedocenione, bo to wyraz prawdziwej miłości, która nie jest oparta tylko i wyłącznie na pożądaniu.
Pocałunek w czoło można dawać każdego dnia i choć niektórzy będą postrzegać go odrobinę infantylnie, to jednak warto go dawać, bo to przyjemne zarówno dla osoby, która go daje, ale przede wszystkim dla tej, która go otrzymuje.