A czy ty już wiesz, jak dobrać rozmiar stanika?

wybor biustonosza A czy ty już wiesz, jak dobrać rozmiar stanika?

Nikt, kto nigdy nie potrzebował biustonosza, nie zrozumie, że to, jak dobrać rozmiar stanika, by wyglądał on dobrze i był wygodny, nie jest oczywistą wiedzą. Istnieje możliwość udania się do brafitterki, czyli osoby, która pomoże określić, jaki rozmiar stanika będzie najlepszy. Trzeba jednak pamiętać, że wizyta u takiej osoby może być niekomfortowa dla niektórych kobiet albo zbyt droga dla innych. Czy istnieje niezawodny sposób na określenie idealnego rozmiaru stanika w domu?

Dokładnie się zmierz!

Nieważne czy zdecydujesz się na zakup online, czy w sklepie. Pierwszą czynnością powinno być dokładne zmierzenie się. Tylko tak dowiesz się, czego szukać na metce w sklepach.

Najpierw sprawdź swoje obwody

Pierwszą miarą, której potrzebujesz, jest obwód pod biustem. Na pewno wiesz, jak wyglądają rozmiary biustonoszy: 75A, 80C i tak dalej. Otrzymana przy tym pomiarze liczba to właśnie pierwsza część rozmiaru. Użyj centymetra krawieckiego. Pamiętaj, by przylegał dokładnie, ale niezbyt ciasno do ciała. Tak, by wybrany później stanik dokładnie przylegał, ale pozostawiał całkowity komfort poruszania się i oddychania. Rozmiary staników zawierają tylko zaokrąglone co 5 wartości. Swój wymiar zawsze wyrównuj w dół. Przykładowo: jeśli twój obwód wynosi 83, szukaj staników w rozmiarze 80. Kolejnym krokiem jest zmierzenie swojego biustu w najszerszej części. Jeśli trudno ci określić, które to miejsce dokładnie, zmierz się w kilku i wybierz najwyższą wartość. Najczęściej jest to jednak w okolicy brodawek.

Skąd wiedzieć, jaki mam rozmiar miseczki?

Żeby precyzyjnie określić rozmiar miseczki, weź otrzymane wcześniej wymiary i odejmij wartość wymiaru obwodu pod biustem od wymiaru samego biustu. Zapamiętaj otrzymany wynik, bo to on pomoże ci określić właściwy rozmiar miseczki. Wystarczy, że znajdziesz online uniwersalną tabelę rozmiarową. Tam sprawdzisz, który rozmiar miseczki będzie pasował. Posiadając wymiar obwodu pod biustem i wielkość miseczki, możesz swobodnie zamawiać i kupować bieliznę w prawie wszystkich sklepach bieliźniarskich. W większości będą one pasowały do ciebie idealnie.

O czym pamiętać?

Zdarzy się na pewno, że nawet kupiony w odpowiednim rozmiarze stanik nie będzie leżał idealnie. Wynika to ze zróżnicowanej polityki rozmiarowej różnych marek, wybranego przez ciebie kroju oraz użytych materiałów. Niektóre kroje są też po prostu niewygodne dla pewnych typów sylwetki. Uważać muszą zwłaszcza posiadaczki bardziej obfitych biustów. Szczególnie jeśli jednocześnie charakteryzują się też stosunkowo małym obwodem. W takiej sytuacji, dla zachowania pełnej wygody i komfortu pleców, należy tak dobrać stanik, by pas wspierający był szerszy. Warto też zwrócić uwagę na szerokość ramiączek — większość dziewczyn jest w stanie potwierdzić, jak bolesnym doświadczeniem jest spędzenie dnia w staniku z wrzynającymi się w skórę zbyt cienkimi ramiączkami.

Jak dobrać rozmiar stanika sportowego?

Wiedza o tym, jak dobrać rozmiar zwykłego stanika, często nie przyda się przy kupowaniu biustonoszy sportowych. W większości marek sportowych nie znajdziesz standardowych rozmiarów dla stanika, a zwykłą rozmiarówkę od XS do XL. Jak w takiej sytuacji dobrać bieliznę do ćwiczeń? Zamów stanik w rozmiarze swoich ubrań. Przy zakupach pamiętaj, że przy ćwiczeniach najważniejsze jest, by piersi były dobrze podtrzymane i nie zmieniały miejsca przy każdym ruchu. Wybierz ulubiony rodzaj wsparcia (im większy biust i intensywniejsza aktywność, tym wyższy poziom wsparcia). Dla zdrowia skóry warto zdecydować się na oddychający materiał!